Ser ut som du fant fram.
Men viste du at på andre siden av fjorden litt opp mot skoggrensen så er det også flere skyttergraver og en stor mur med en stor jernplate på.
De brukte den som blink da de hadde øvelse skyting over fjorden.
Skulle vel tatt en befaring jeg også engang. Har faktisk ikke tatt meg tid til det. Har vært og sett litt på Vevang, Bud, radaren på Bergset og bunkerne på Julsundet.
En god reportasje i dag i Romsdals Budstikke om bunkerne ved Malmekleiva.
Fint at lokale ildsjeler har flikket på anlegget og gjort det mer representabelt.
Lenge siden det har vært noe aktivitet her.
Hadde ett stopp her nå den 9. Mai.
En av stillingene er synlig fra hovedveien i Malmekleiva. Faktisk en kanonstilling, ved veien. Sammen med den PAK-bunkeren og dekningsbunker. Har vært litt lokal aktivitet her siden sist noen var inne på denne tråden. Oppsatt skilter med veivisning til bunkerne.
Oppe på toppen av kleiva, ligger en bunker som må ha vært Leitstand. Denne er restaurert/tømt for vann/fått tak av tre i front.
En av bunkerne som forsvant ved sprengning/utvidelse av vei/gangvei, må være den 225a. Husker at denne ble synlig under veiarbeid. Var ikke klar over det den gangen, at det var ett støttepunkt i området.
Legger ut fotos etter hvert.