Terbovens bunker under Oslo Handelsgym
Posted: 06 Oct 2010 22:27
Forum for deg som er interessert i kystfort og bunkere - 1940-1945
https://kystfort.com/forum/
Tunellen fra handelsgym skulle etter sigende gå tvers over gaten til Falkenhorst`s bunker under bygget intill KNA hotellet. Denne bunkeren har inngang både fra Parkveien og Hansteens gate og kjelleren i KNA. HV-02 disponerte begge bunkerne i mange år. Falkenhorst bodde jo i KNA hotellet og hadde sin komandobunker der så han slapp å gå ut for å komme "på jobb". Alle som har kjørt litt bil i Oslo bør skjønne hvorfor ikke slike tuneller overlevde. Det er ingen gate som ikke har vært endevendt så dypt som en gravemaskin når.Christian B wrote:Lurer på hvorfor bunker nr 2 ble avstengt?
Sorry har vært borte på jakt og ikke helt i pcmodus og svarte en gang til før jeg scrollet ned og oppdaget mitt eget svar på samme innlegg.ervold wrote:Tunellen fra handelsgym skulle etter sigende gå tvers over gaten til Falkenhorst`s bunker under bygget intill KNA hotellet. Denne bunkeren har inngang både fra Parkveien og Hansteens gate og kjelleren i KNA. HV-02 disponerte begge bunkerne i mange år. Falkenhorst bodde jo i KNA hotellet og hadde sin komandobunker der så han slapp å gå ut for å komme "på jobb". Alle som har kjørt litt bil i Oslo bør skjønne hvorfor ikke slike tuneller overlevde. Det er ingen gate som ikke har vært endevendt så dypt som en gravemaskin når.Christian B wrote:Lurer på hvorfor bunker nr 2 ble avstengt?
Forøvrig er det ingen tegn på noen gang i denne bunkeren. Cort Adlersgate 16 er en annen bunker i det tilstøtende kvartal.
ervold