Page 1 of 1

D-day Museum, New Orleans

Posted: 17 Apr 2009 19:22
by KGJ
Hadde litt tid til overs i New Orleans og kunne da ikke la vær å besøke D-day museumet. Synd jeg hadde dårlig tid og kun mobil kameraet, for her var det masse interessant. Det var små "kino-båser" overalt med autentisk film, lydkulisser, digitale info skjermer mm. Det tøffeste etter min mening var KO-bunkeren med digital utsikt over ett av invasjons-strendene i Normandie.

Posted: 17 Apr 2009 22:09
by Christian B
Flotte bilder :)

Var ikke klar over dette museet, men det ser ut til at det kan være verdt en visitt :)
Ser ut til at dette museet blir besøkt når jeg skal til Teennessee og besøke min bror :)
Hvordan virket "seriøsiteten" med tanke om den typiske Amerikanske stolthet, og heroisme? Har museet klart og skille menneske og uniform?

Posted: 18 Apr 2009 11:51
by KGJ
Mitt besøk var vel litt for kort til at jeg fikk vurdert innholdet. Jeg såg bare snutter av det filmene som surret rundtom, men det jeg så var bra :) Eneste jeg i farten oppdaget at mangler var bilder og illustrasjoner av de tyske tanksene som de allierte støtte på underveis. Ellers så var det litt vanskelig å følge tidslinjen da utstillingene gikk over tre etasjer, men hadde man hatt bedre tid ville nok ting vert annerledes.

Re: D-day Museum, New Orleans

Posted: 22 May 2012 16:31
by Kvarven