Page 1 of 1

Rudi Rolf - Atlantic Wall Typology

Posted: 26 Dec 2006 14:22
by Thomas L
God jul i stua..

Tenkte å bruke litt av julegavene på boka til Rudi Rolf - Atlantic Wall Typology. Problemet ble at jeg finner ingen plass på nettet å kjøpe den.
Noen som vet hvor man får tak i den?

Thomas

Posted: 26 Dec 2006 20:35
by Erik E
Hører rykter om at fortressbooks er gått tomme nå i månedene før jul, så denne må man sikre seg så snart som mulig!

Siste eksemplar jeg vet havnet i Norge ble kjøpt via museet i Hanstholm:

http://www.museumscenterhanstholm.dk/in ... /?PAGE=728

Erik E

Posted: 26 Dec 2006 21:18
by Erik H
Sikkert en bra bok, men hva er det i den? skisser, tegninger?

ErikH

Posted: 26 Dec 2006 21:21
by Thomas L
Takk for tips, har sendt dem en forespørsel.

Boken inneholder vell tegninger og typologi over bunkere så vidt jeg har forstått. Kan jo være et nyttig hjelpemiddel.

Thomas

Posted: 26 Dec 2006 21:49
by Erik E
Inneholder enkle tegninger av rominndeling i de vanligste typene av standardiserte Regelbau bunkere.
Mesteparten av det som finnes i Norge avviker tydeligvis fra det meste som kan kalles standard men boka kan brukes for å identifisere de få man finner her til lands... :)

Mvh
Erik E

Posted: 28 Dec 2006 14:39
by Erik H
Det er vel utgitt flere bøker som inneholder slike tegninger? er det av samme kvalitet (når det kommer til informasjon, data og tegning) eller er det en som er bedre enn de andre? en liten pocketbook hadde vært fint for oss i felten!

Erik H

Posted: 28 Dec 2006 19:22
by Erik E
Rudi Rolf`s Atlantikwall Typologie er i pocket format, og er nok det beste man får av denne type litteratur i "bærbar" utgave!

Ellers kan jeg varmt anbefale Jens Andersen & Rudi Rolf`s bok "German bunkers in Denmark". Her er det brukt omtrent de samme tegningene + en rekke SK og Vf bunkere i tillegg. Kjøper man denne får man jo også med hele historien om bunkerbygging i Danmark, og på toppen av alt kart og beskrivelser over alle Regelbauten i Danmark!

En gammel slager fra 1988 som dessverre er "out of print" er Yannick Delefosse`s "Atlantikwall Heer Regelbau Serie 600". Kommer man over den på nettet så kan den trygt kjøpes usett! Innerholder nok de mest detaljerte tegninger som er publisert i nyere tid........

En siste som også er grei å ha er "Tobrouks Typologie" av Allain Chazette. Vel og merke på fransk, men med usedvanlig mye interessanne bilder og gode tegninger av de fleste typer Ringstände er den god å ha....Koster kun 10€

Erik E

Posted: 28 Dec 2006 21:39
by Thomas L
Fikk til svar fra museet i Hanstholm at det billigste man kunne gjøre var å kjøpe Rudi Rolf sine bøker direkte på http://www.rudirolf.name

Får bestille den derifra 8)

Posted: 19 Jan 2007 20:52
by Thomas L
Da var boken kommet i postkassen. Fikk den fra museet i Hanstholm. Pris 395,- inkludert frakt til Norge. Veldig god service, anbefaler å handle der hvis flere er på bokjakt... :D