Page 1 of 1
Melland (Møre og romsdal) Mars08
Posted: 09 Feb 2008 4:14
by Erik H
Det kribler litt i foten for tiden

og man sitter foran norgeibilder og planlegger de neste turene. Melland er absolutt en tur som vi i trondheimsgruppa kan ta tidlig i vår. Legger med noen bilder + noen bilder jeg fikk fra en kolega som hadde vært der tidligere. Han sa også at det var dumpet en kanon i ei myr ikke langt i fra kommandobunker.
Påsketur?
Erik
Observasjonspost for Melland?
Posted: 09 Feb 2008 4:43
by Erik H
Observasjonspost for Melland?
Et stykke vestover ser jeg denne formasjonen. Kan det være noe relatert til kystfortene på Melland?
Erik
Posted: 10 Feb 2008 19:12
by Erik E
Melland er absolutt en tur som vi i trondheimsgruppa kan ta tidlig i vår
Et tips er å følge den gamle jernbanetraseèn fra M-West til M-Ost - Sparer dere for mye kuppert terreng! Snakker av erfaring da vi ikke fant denne før tilbakeveien! Synes forresten selv at Melland-West var mest interessant av disse to.
Et stykke vestover ser jeg denne formasjonen. Kan det være noe relatert til kystfortene på Melland?
Det var som dere kanskje vet også planlagt et tredje batteri vest for Melland tidlig i krigen? Om dette kom lenger enn planlegningsstadiet er uvisst, men stedet som nevnes som egnet er 500 nord for Åkvika.
Dette du har funnet er tydeligvis enda lenger vest enn dette igjen...
Mvh
Erik E
Posted: 21 Feb 2008 1:06
by Christian B
Jeg og Jørn var en tur på Melland idag faktisk, men jeg er med på en tur jeg, og det tror jeg nok Jørn også er

Tiden rant ifra oss, og vi skulle nok gjerne ha fingått litt mere i området
Var litt stillinger der, men veldig lite nærforsvar, og vi fant kun en MG-stilling, og vi stusset på flere ting, som f.eks Kommandobunkeren.
Fant ett kanonløp ved W-stillingen, pluss 2 bakstykker, den ene er nok en 15cm, men den andre er noe mindre (4cm?)
Posted: 20 Mar 2009 11:56
by tor christian
Hei i fant denne linken når i søkte litt rundt på nettet. Har selv lyst til å dra en tur dit nå som våren er her
http://www.melland-fort.no/34352/1129/1542-10690.html
Posted: 20 Mar 2009 16:05
by rhandber
ser på bildene på hjemmesia dems at de har både traktor og gravemaskin på batteriet, er det vei helt fram?
