|
Register •
FAQ
• Search • Login
|
|
Page 1 of 1
|
[ 1 post ] |
|
Etterlyser info om Festung Urheia til bruk i kulturløype
Author |
Message |
srhl
Joined: 02 May 2016 12:19 Posts: 5
|
Hei. Er ny bruker og søker hjelp fra dere her på forumet.
Bakgrunn for henvendelsen er at Søndeled og Risør Historielag er i ferd med å etablere Urheia Kulturløype og i den forbindelse er vi interressert i alt av teknisk info, bilder etc fra Festung Urheia eller som det står i de tyske lageplan-stellungsskizze for Risør; 35.Heer.Küst.Art.Regt.989.
1: Hva menes med bunker R636? Finnes det oversikt over de ulike tyske bunkerstypene? og finnes det tegninger eller bilder som viser utformingen og forklaring på bruk/type?
2: Er det noen som har detaljert info om hvilken type bombekastere som ble benyttet i Risør?
3: Er det noen som har detaljert info om luftvernkanonene som ble benyttet i Risør?
4: Kjenner noen til detaljer/tegninger/bilder av de ulike minetypene som ble benyttet? F.eks Beh.Mi? og Sch.Mi? eller Stock-Mi?
5: Kjenner noen til hvilke type flammekastere som ble benyttet i Urheia? og antall?
Hva er f.eks 2VF52a? og 1VF7b.
|
03 May 2016 16:10 |
|
 |
|
|
Page 1 of 1
|
[ 1 post ] |
|
Who is online |
Users browsing this forum: No registered users and 4 guests |
|
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot post attachments in this forum
|
|